Eesti Orienteerumisliidu pressikonverents ja hooaja eesmärgid

Esiteks: aitäh Eesti orienteerumisliidule ja klubide esindajatele, et mind taas Eesti parimaks suusaorienteerujaks valisite. Kuigi eelmine hooaeg on juba ammu möödas ning käesoleval hetkel on mõtted täielikult tulevale hooajale suunatud, on tagasi vaatamine vahetavahel isegi vajalik. Võin julgelt väita, et need tulemused, mis mind parimaks suusaorienteerujaks tõid, tulid tollastes olukordades läbi maksimaalselt hea soorituse. Neist sõitudest on nii mõndagi õppida ja meeles pidada, ka sel aastal. 

12. novembril toimus Pirita SPA Hotellis Eesti orienteerumisliidu suusaorienteerujate pressikonverents ning möödunud aasta parimate orienteerujate autasustamine. Taoline pressikonverents toimus Eesti suusaorienteerujate jaoks esimest korda ning sportlaste jaoks oli tegu täitsa uue olukorraga. Ühtlasi toimus ka sponsorlepingute allkirjastamine Eesti Orienteerumisliidu ning Värska Vee, Rexi ja Exeli vahel.

teamkudre4
Eesti Orienteerumisliidu suusaorienteerujate pressikonverents 12.11.2016 Vasakult: Raul Kudre (koondise treener-esindaja), Kaisa Rooba, Mattis Jaama, Daisy Kudre, Doris Kudre, Kuno Rooba (koondise hooldemees)

Rääkides sponsoritest, siis minul on küll ilmatuma hea meel, et suusaorienteerujad on endale sellised toetajad leidnud. 

2016-09-06_15-21-44Värska Vesi on mind ja Dorist juba mitu aastat toetanud ning alates septembrist on Team Kudrel olnud täiesti uskumatu võimalus Värska Originaali pildiga autoga ringi vurada.  Juba kahe kuuga on auto meie sportimisvõimalusi  suurel määral soodustanud, näiteks poleks ilma sõiduvahendita olnud võimalus Soomes suusatunnelis käia. Juba nädala pärast vurame autoga lumelaagrisse ja jaanuari alguses Ski-O Tourile. Jah noh, muidugi on Värska Originaal endiselt Team Kudre lemmikjook. 🙂

Rex  on meid suusamäärete osas toetanud juba mitu aastat ning väga rõõmustav on kuulda, et ka edaspidi. Kuigi tiitlivõistlustel hoolitsevad meie suuskade ja määrete eest hooldemehed, siis muu varustuse eest vastutavad sportlased ikka ise. Kui suusa-o hooaja lävel tekib kellelgi küsimus, kust leida suuri suuskulpe, mida vaieldamatult kõik suusaorienteerujad kasutavad, siis ei tasu kõiki spordipoode läbi joosta, vaid suunduda Nevene spordipoodi Tartus, kust saab soetada ka muid Rexi tooteid. Isegi suusakulpide kirjelduses on kirjas, et neid kasutatakse suusaorienteerumiseks. 

exel-curve

Sellest hooajast lisandus suusaorienteerujate toetajaks ka suusakeppide tootja Exel. Eelmistel hooaegadel parimaid tulemusi näidanud sportlased said sel sügisel testimiseks Exeli nn kõveraid suusakeppe, millega ma ka näiteks Tartu Sügisrullil võistlesin (vt pilt). Edastasime ettevõttele ka endapoolse tagasiside. Juba üsna pea peaksin Exeli suusakeppidega ka ringi kihutama – ootan huviga. 

.

Vasakul: Tartu Sügisrullil Exeli suusakeppe testimas


Nüüd aga taas 12. novembri pressikonverentsist. Pressikonverentsil ja pärast seda antud intervjuudes pidin otseloomulikult vastama küsimustele, kuidas ettevalmistus on läinud ja millised on tuleva hooaja eesmärgid. Eks eesmärkide puhul tasub alati mõelda, et mida öelda ja mida enda teada jätta. Olen ma varemgi kõrgeid eesmärke lubanud ja seejärel erinevatel põhjustel hävinud. Küll aga olin ma juba mitu kuud tagasi enda hooaja peale mõeldes realistlikud ning põhjendatud, kuid kindlasti mitte kergesti saavutatavad  eesmärgid paika seadnud ning ei näinud põhjust, miks ei peaks ma neid ka välja ütlema.

teamkudre6
Intervjuud ERR-le võite näha 13.novembri spordiuudistest.

Mina saavutan tuleva hooaja tiitlivõistlustel (maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistlused) vähemalt kolm individuaalset esikümne kohta ning kolm teatevõistluse esikuuiku kohta. 

Miks just sellised eesmärgid? Millest need tulenevad? Põhjus on lihtne – olen siiani olnud pigem sportlane, kes saavutab tiitlivõistluste esimesel individuaaldistantsil hea tulemuse ning vajub seejärel ära. Vaid teatevõistlustel suudan taas ellu ärgata, keskendumise õigele tasemele viia ja võimetekohase tulemuse välja sõita. Vaadake kas või mu parimate tulemuste tabelit (link) . Reeglina on esimeseks individuaaldistantsiks sprint, kus on mul ka parimad tulemused – EMil kaks korda 9. koht ja MMil 17. koht. Ülejäänud distantside tulemused jäävad kaugele maha. Parima tulemuse sõitsin esimesel individuaaldistantsil ka juunioride MMil 2013 (lühirada) ja tudengite MMil 2016 (sprint). Kas põhjus võiks olla selles, et sprindidistants sobib mulle lihtsalt kõige paremini? Võib-olla tõesti, kuid ma ei taha seda siiski hästi uskuda. Ma arvan ja tean, et olen võimeline hästi sõitma ka lühirajal ja tavarajal. Tõsi, mitte küll eelmisel hooajal, mil mu vorm lihtsalt ei kannatanud pikki distantse, kuid võtkem näiteks üliedukas 2014. aasta – hea vormiga sõitsin kaks korda MK etappidel kuue sisse just tavarajal ja lühirajal. 

Põhjus peitub selles, et pärast esimest (õnnestunud) individuaaldistantsi ei suuda ma ennast järgmisel päeval vaimselt samale tasemele viia, et ma oleks stardis sama ootusärev ja täielikult keskendunud kui õnnestunud sõidu puhul. Pean enda suureks plussiks, et suudan esimesel distantsil üldjuhul (st mitte 100% alati) väga hea sõidu teha, kuid ma ei rahuldu sellega, et järgmistel päevadel mu tase langeb. Sellest tulenevalt ka tänavuse hooaja eesmärgid, mis lähtuvad eeldusest, et püsin terve tiitlivõistluse nädala vaimselt vormis. Usun, et ühe hooajaga on täielikku stabiilsust raske saavutada, kuid siit ma alustan. 

Olen seda teemat ja eesmärke pisut ka Gioniga arutanud – mõnes osas nõustume üksteisega, teises osas mitte nii väga. Kindlasti oleme koos jõudnud mõne mõtteterani, mida vaimse valmisoleku hoidmiseks rakendada. Küll aga tean, et mõtteteradest üksi ei piisa, nende kallal tuleb ka vaeva näha ja rakendavateks muuta. Esimeseks harjutuskorraks ja proovikiviks on Ski-O Tour – võistlus, kus 8 päeva jooksul toimub 6 indviduaaldistantsi. 

Nii et jah, ma julgesin enda eesmärgid välja öelda ja lähen julgelt neile vastu. 


teamkudre5teamkudre

One Reply to “Eesti Orienteerumisliidu pressikonverents ja hooaja eesmärgid”

  1. Tubli oled. Ja pressiga said hästi hakkama. Konkreetsed, lihtsad lasused … tuleb loomulikult.

Lisa kommentaar