Kõige kehvem MK?

 
MK etappidest Saksamaal on möödas juba enam kui poolteist nädalat ning sama kaua on mu peas vasardanud mõte blogisse oma „kõige kehvemast“ MK-st ülevaade teha. Juba mitu korda olen kirjutamisakna avanud ja selle mõne aja pärast veidi pettunult sulgenud, sest raske on kirjutada kui õiget tuhinat pole.
 
Miks ma räägin sellest MK-st kui kõige kehvemast? Sest faktidele otsa vaadates olid mu tulemused üleüldse kõige halvemad, mida ma iial saavutanud olen. Isegi neli aastat tagasi enda esimesel MK-l tulin ma koju paremate kohtadega. Aga miks siis ikkagi jutumärgid? Sest… kohe ma räägin.
 
Kuid veel enne kui edasi lähen: Oberwiesenthal, Saksamaa kõige kõrgemal asuv linn (914hm), on üliäge suusakuurort! Eriti kui maha on sadanud üle poole meetri värsket lund, päike on kevadiselt ere ja sõprade näod naeratavad. Ausõna, kaks esimest päeva olid täiesti imelised ja jäid praeguse järjekordse viletsa talve foonil eredalt meelde.
 
Model event. Foto MK Facebooki lehelt.
 
Aga nüüd natuke sõitudest. Julgen täiesti ausalt ja südamest väita, et pärast esimest distantsi olin ma väga pettunud. Ma teadsin hästi, et võistlusmaastik on mulle üsna sobimatu ja teadsin veel paremini, et mu suusavorm on päris kehv. Enda arust olin ma vaimselt üsna valmis, et isegi endast parima andes võin end finišiprotokollist üsna tagaotsast leida. Soomes, hooaja esimesel MK roundil sain ma olukorra aktsepteerimisega väga ilusti hakkama. Seekord oli sprint esimene proovilepanek ja see näitas mulle selgelt, et ma ikkagi ei olnud valmis. Ma polnud valmis sellega, kui raske see on. Nii see konkreetne võistlus kui üleüldse – kogu tagasitulek. See teadmine ja tunne tuli kui lagipähe lajatus, hoolimata sellest, et ma seda justkui varem teadsin.
 
 
 
MK esimene võistluspäev, kus ma sain poolel rajal täiesti kohutava haamri. Sõidan finišisirget, kus ma kaotasin võitjale 11(!!!!!) sekundit. Üksteist sekundit! Ainuüksi finišisirgel!
 
Tagantjärele mõeldes on mul on nii hea meel, et sprindipäeval oli väljas superilus ilm ning et pärast võistlust tegime me Dorise ja Ilmariga hästi lõbusaid pilte, sest see aitas kindlasti mu tuju tõsta. Lisaks olen ma hästi tänulik isale, kes mu telefonikõnele hästi mõistlikult ja abistavalt-lohutavalt vastas, tuletades meelde kõike seda, mida ma teadsin, kuid endale ei teadvustanud. Ning suure aitäh olen ka öelnud Gionile, kes mulle hästi palju mõtteainet andis, kuidas praeguse olukorraga kohaneda ja sellest siiski maksimum võtta.
 
Ja siinkohal lõppes mu MK kõige kehvem olemast. Tean küll, et saavutasin järgmise päeva lühirajal veel kehvema koha, sain 3 punkti enne finišit jälle kõikehõlmava haamri ja sealt edasi pingutasin läbi valu umbes viimaste kohtade peale. Aga pagan sellega! Ma pingutasin lõpuni ja ei andnud alla, mis siis, et sõita oli ebamugav, raske ja et kõik kohad tegid haiget. Ning teades, mis mind ees ootab – jälle see sama valu, läksin enesekindlalt starti ka 510 tõusumeetriga tavarajale.
 
Tavarada. Milline võistlus! Tundus, et mu treenimata diiselmootor soojenes kolmandaks võistluspäevaks pisut enam üles ja ka mu suhtumine, mu häälestus, mu meeleolu olid kogu raja vältel need, mis iga suusaorienteerumise nauditavaks teevad.
Just suhtumine ongi võti, mis mu kõige kehvemale MK-le jutumärgid lisas. Enda vormi üle häbi tundmine, selle välja vabandamine või kartus kõige aeglasem olla vaid langetas mu enesekindlust. Seevastu olukorra aktsepteerimine ja avastamine, kuidas sellest maksimum võtta lõppes õnnelikumalt kui oodata oskasin.
Ma olen enda üle täitsa ausalt uhke, et pärast kaht nii kohutavalt rasket võistluspäeva tegin sõidu, mille üle ma finišis tõsimeeli õnnelik olin! Ja mitte lihtsalt sõidu, vaid 510 tõusu- ja 510 laskumismeetriga sõidu!
 
 
 
Selliste positiivsete nootidega mu MK sõidud ka lõppesid ja järgmistel päevadel oli mul võimalus Saksamaa imeilusate matkaradadega tutvuda. Ilm läks küll soojaks, vihma hakkas sadama ja lumi imekiiresti sulama, kuid õnneks toimusid sprinditeade ja teade veel valgel maal.
 
Võistluskaarte, tulemusi ja veel rohkem pilte leiate võistluste kodukalt.  Aitäh kaasaelamise eest!

Lisa kommentaar