Kui süda ei luba

Head lugejad!
 
Toon teieni kurva uudise: Eesti MV tavarada jäi minu selle hooaja viimaseks võistluseks.
 
Kui olete mu tegemisi jälginud, siis ilmselt teate, et talve esimene pool pole läinud nii nagu ma seda lootsin. Olen püüdnud oma halva vormi põhjustele juba päris kaua jälile jõuda. Tänaseks on selge, et asi on hulga tõsisem kui lihtsalt kehv vorm. Hetkel veel puudub diagnoos ja ma ei taha etteruttavalt miskit kindlat väita, kuid olukord on selline, et suvel/sügisel põetud ja mitte täielikult välja ravitud viirushaigusele järgnenud treeningud ja võistlused on teinud mu südamele liiga.  Sellest tulenevalt on ainuõige lahendus hooaeg lõpetada. Edasine võistlemine poleks lihtsalt rumal, vaid lausa ohtlik. Otsus MMile mitte minna tuli seega ilma igasuguse kõhkluseta. Järgnevate kuude jooksul on mu eesmärgiks probleemi põhjuse, ulatuse ja lahenduse välja selgitamine ning puhkamine – nii kaua kui vaja.
 
 
Selle hooaja ainuke tiitlivõistlus – Euroopa MV Šveitsis. Hooaja kokkuvõte: 5.koht EM teates, 15.koht EM sprindis, kuld ja hõbe Eesti meistrivõistlustelt.
 
 
Juba paar viimast nädalat on mu sisetunne üritanud mõistuse uksele koputada ja öelda, et asi võib olla tõsisem kui kehv vorm. Mõnel korral võtsin ma seda kuulda (EMil katkestatud tavarada ja vahele jäetud lühirada), mõnel korral mitte. Eks see oli raske – mul polnud ju ei endale ega kellelegi teisele mingit konkreetset tõendit. Lihtsalt sisetunne, mida oli niigi raske usaldada. Ja muidugi hommikused pulsimõõtmised, mis mind vahelöökide tõttu päris murelikuks tegid.
 
Pärast EMi võtsin asja käsile ja suundusin Holter-monitooringusse (EKG 24h registeerimine). Sain südamefilmi, kuid esimene aeg kardioloogi juurde oli alles märtsi alguses.  Õnneks oli mul võimalus saada ülikiiret ja kompetentset tagasisidet kahelt Šveitsi arstilt: spordiarstilt ja kardioloogilt, kes õhtul pärast EMV tavarada mu testi (ja varemtehtud analüüside) põhjal südamesse liikunud põletiku tunnuseid tuvastasid.
Üsna juhuslikult ja sündmuste kokkulangemisel õnnestus mul juba sel reedel Eestis kardioloogi vastuvõtule saada ja mõned lisauuringud teha. Tulemused veel selguvad, aga hetkel polegi kuhugi kiiret.
Siinkohal suur aitäh Christian Aebersoldile ja Kertule!
 
Järgmisel nädalal algab MM. Otseloomulikult olen ma kurb, et hooaeg selliseks kujunes, eriti kuna ma ootasin seda minule sobiva maastikuga MMi Norras nii väga. Aga tegelikult olen ma praegu kõvasti paremas meeleolus kui nädal-kaks-kolm tagasi. Ma tean, et praegu on vaja mitmeks kuuks kannatust ja rahu, häid emotsioone ja usku. Ma olen juba mõnda aega hooaja lõppu ootanud. Siin see nüüd on! Ja teate – niii-nii-niii hea on üle pika aja kohustustevabalt elada.
 
Ja ausalt öeldes olen ma hästi põnevil. Mul on ülihea meel, et Eestit esindab nii suur tiim tugevate noorte, juunioride ja täiskasvanutega. Ma olen kindel, et Norras tuleb supermõnus suusaorienteerumise nädal tehniliste, aga ka füüsiliselt nõudlike radadega. Kõik teie, kes te MMile lähete: nautige! Te olete ilusti hakkama saanud Eesti keeruliste ilmastikuoludega suusa-o treeningutel ja võistlustel – Norras ees ootavad ideaalsed suusa-o tingimused on välja teenitud maiuspala. Minge starti hea tujuga ja te üllatate iseennast.
 

Lisa kommentaar