Maailmameistrivõistlused Rootsis – läks lahti!

2019. aasta suusaorienteerumishooaja peasündmus ehk maailmameistrivõistlused on kohe algamas. Juba homme toimub ametlik treening ning ülehomme, kolmapäeval, antakse start esimesele MMi distantsile. Ärevus on hinges ning ootus on suur. 

Tänavuse MMi programm on natukene eriline. Kui tavaliselt algab võistlusnädal lühemate distantsidega, siis nüüd vastupidi: MMi alustab eraldistardist tavaraja võistlus, mis tõotab tulla nii tehniliselt kui füüsiliselt raske ja nõudlik. Päev pärast tavarada peame olema valmis aga sprintima. MMi võistlusnädala teine pool tõotab aga eriti põnev: laupäeval on kavas ühisstardist lühirajasõidud ning pühapäeval alati emotsionaalne teatevõistlus.

mmi programm EST png
MMi programm. Kellaaegadeks on märgitud naiste põhiklassi MMi esimese startija aeg (Eesti aja järgi)

Ettevalmistusest. Võin käsi südamel väita, et sel aastal olen küll teinud kõik endast oleneva, et MMile parima võimaliku ettevalmistusega tulla. Ehkki hooaeg on käinud üle pisikeste kivide ja kändude, näitasid Euroopa meistrivõistlused, et võrreldes eelmise aastaga olen veel ühe sammukese edasi astunud. MM Rootsis on minu mõtetes olnud pikka aega ning usun, et siinsed tehnilised võistlused sobivad minu suusaorienteerimise oskustega hästi. 

Eesmärgid. Hooaja alguses hõikasin välja, et soovin nii EMil kui MMil individuaalselt esikümnesse jõuda. EMil see ka õnnestust – 9. koht lühirajal. Võistluste lähenedes üritan aga konkreetsele tulemuseesmärgile võimalikult vähe mõelda ning keskenduda pigem soorituseesmärkidele. Tahan minna igal neljal distantsil starti hea meeleoluga, keskendunult ning motiveeritult. Tahan võistelda enesekindlalt ja teha orienteerumistehniliselt stabiilsed, kontrollitud sooritused.

Lisaks täiskasvanute MMile toimuvad samal ajal ja samas kohas ka juunioride MM, noorte EM ja veteranide MM. Arvan, et Eesti koondis on võistlusteks hästi ette valmistunud ning et suudame igas vanuseklassis ka ilusaid tulemusi näidata. Eesti koondise nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

Rahvusvahelise orienteerumisföderatsiooni kodulehe kaudu on võimalik võistlusi (vähemalt täiskasvanute MMi) ka live-TV ülekande abil (tasuta!) jälgida. Pöidlad pihku – Eesti koondisel läheb neid vaja!

Lisa kommentaar