Nädala Parim Treening #38

Nädala Parim Treening on postituste sari, kus toon teieni nädala kõige meeldejäävama treeningu. Postituste eesmärgiks on kirjeldada lähemalt, milliseid treeninguid ma aasta jooksul teen ning tuua lugejateni erinevaid treeningutega seotud mõtteid.


Nädal 38 (16. september – 22. september 2019)

Treening: Setomaa orienteerumispäevak
Kuupäev: 19. september
Asukoht: Verhulitsa
Treeningkaaslased: Kersti Kaljulaid ja teised päevakulised

Käesoleva nädala parimat treeningut ei olnud üldse raske välja valida, sest esiteks olin ma nädala alguses haige ja trenni üleüldse ei jõudnudki ning teiseks – ja peamiseks – on Eesti presidendiga orienteeruma minek niivõrd ebatavaline sündmus, et mitte ükski teine treening poleks niikuinii nädala parima trooni suutnud endale võita. 

Enamus lugejaid on ilmselt sotsiaalmeedia vahendusel juba kursis sellega, et Eesti president Kersti Kaljulaid käis enda Kagu-Eesti visiidi ajal ka Setomaa orienteerumispäevakul. Värskasse trenni tuleku eellugu on selline, et kolm kuud tagasi osalesin ma Kadrioru roosiaias toimunud presidendi vastuvõtul, kuhu olid kutsutud parimad koolilõpetajad. Vastuvõtu lõpus oli koolilõpetajatel soovi korral võimalus ka presidendiga paar sõna vahetada ning mina kasutasin võimalust, et presidenti hoopis Kagu-Eesti visiidi ajal Värskasse trenni tegema kutsuda. Mul oli väga hea meel, et president kutsesse kohe väga positiivselt ja huvitunult suhtus ning see idee ka lõpuks reaalse teostuseni jõudis. Kusjuures orienteerumise idee oli presidendi kantselei välja pakutud (teades, et mina orienteeruja olen), mina pöördusin vaid treeningu mõttega. 

Väga tore oli näha, et neljapäeval Setomaa päevakule nii palju huvilisi tuli. Pildile kõik ei mahtunud, sest paljud olid samal ajal metsas, aga kokku osales päevakul umbes 60 inimest, pluss omajagu neid, kes tulid kohale, aga metsa orienteeruma sel korral ei jõudnud. Setomaa päevaku jaoks on selline osalejate arv väga rõõmustav, nii et igatahes suur tänu ka Põlva ja Võru orienteerumisklubidele, kes samuti päevakule jõudsid.

PHOTO_BY_REIGO_TEERVALT_VÄRSKAPÄEVAK_-4
President Setomaa orienteerumispäevakul. Foto: Reigo Teervalt

Treeningu enda puhul lähtusime presidendi raudkindlatest soovidest, et jooksma läheme kõige pikemat rada (mis, tuli välja, oleks võinud veel vähemalt kaks korda pikem olla) ning et tema tahab kaardilugemise töö teistele jätta, sest trenn ei ole mõeldud mõttetöö tegemiseks. Väga üllatav arvamus kelleltki kes orienteerumistrenni tuleb, eks?!? 🙂 Värska ilusates metsades jooksmine meeldis aga presidendile väga ning need 70 minutit, mis me metsas veetsime, möödusid erinevatel teemadel (peamiselt siiski orienteerumisest ja spordist) suheldes. Nagu piltidelt näha, läbisime raja suurema seltskonnaga, lisaks presidendi tiimile liitusid orienteerujatest veel Timo ja Lauri Sild.  

PHOTO_BY_REIGO_TEERVALT_VÄRSKAPÄEVAK_-19
Foto: Reigo Teervalt

Kokkuvõttes oli tegu kindlasti väga ägeda päevakuga ja tänud kõigile, eriti Värska OK Peko liikmetele, kes päeva korda minekul kaasa aitasid! Minul on igatahes hea meel, et meil on nii sportlik ja tugev president, kes nüüd ka orienteerumisraja läbinud on. Kui Kersti Kaljulaid peaks aga ka järgmine kord orienteerumisrajale tulema, siis siit soovitus: rada võiks olla ikkagi nii pikk olla, et trenn vähemalt kaks tundi kestaks. 😉 

Päevaku rajad 19.09.2019.Rada 1-page-001

Lisa kommentaar