Šveitsi ja Eesti meistrivõistlused

Pärast Bulgaarias toimunud Euroopa meistrivõistlusi polnud palju aega puhata. Kuna ülikooliga seotud asjaajamised viisid mind Bulgaariast tagasi Šveitsi, siis pidin kahjuks loobuma suusaorienteerumise Eesti meistrivõistluste lühi- ja tavarajast. Ehkki kehas oli suur väsimus sees, tuli võistluste GPS jälgimist vaadates ikkagi korraks väike kadedus sisse, sest rajad tundusid väga head ja huvitavad. 

Samal nädalavahetusel toimusid ka suusaorienteerumise Šveitsi meistrivõistlused. Ehkki alguses kahtlesin, kas sinna minek on mõttekas, kuna selja taga oli viis rasket võistluspäeva ja pikk reis, siis otsustasin ikkagi osaleda. Peamiselt seetõttu, et pärast EMi keha aktiivsena hoida ja muidugi ka lihtsalt suusaorienteerumist nautida. Minu jaoks polnud tegu kuigi tähtsate võistlustega, mistõttu teadsin, et kõike ma seal välja panema ei pea.

Šveitsi meistrivõistlused – lühirada

Tulemused

Olen väga rahul, et otsustasin võistelda, kuna minu arust oli tegu ühe kõige huvitavama Šveitsis toimunud suusaorienteerumise võistlustega. Kui olete blogist varasemalt Šveitsi suusa-o kaarte näinud, siis ehk teate, et need kulgevad üldiselt kitsas orus ja peamiselt laiadel uisuradadel. Käesolevate võistluste maastik oli aga hoopis teistsugune. Metsa alla oli sõidetud väga tihe ja lahe võrk ning ka lagedatel olevad rajad olid üsna keerukad. Tegin veatu sõidu ning finišis olin võistlustega väga rahul.

img_1631

Võistlused jätkusid ka pühapäeval, kuid mina otsustasin seal mitte startida, kuna tundsin end väga väsinult ning ka köha, mis oli mind ka juba varem tülitanud, oli veelgi tugevamaks läinud. 

Mittestartimine oli kindlasti õige otsus, kuna järgmistel päevadel selgus, et olin saanud Bulgaariast mingi pisiku, mis mind mõneks päevaks rajalt maha tõmbas. Midagi hullu ei olnud, kuid köha läks väga tugevaks, sellele lisandus nohu ja üldiselt kehv enesetunne. Mitte just hea stsenaarium ees ootavaks raskeks perioodiks, kuhu mahtus reis Eestisse, Eesti MV ning tudengite MM – selle hooaja teine tähtis tiitlivõistlus.


Terveks sain ma just õigeks ajaks. Mõned päevad enne Eesti meistrivõistluseid tehtud kerged treeningud näitasid, et olen ilusti tervenenud ning võin võistlustel startimise peale mõelda. Võib-olla oleks tudengite MMi peale mõeldes targem olnud võistlustest loobuda, kuid Eesti meistrikad olid praktiliselt koju toodud, lumeolud olid viimaste aastate parimad ning koduklubi oli võistluste korraldamiseks nii suure panuse teinud – kahju oleks olnud võistlusi eemalt vaadata. Seega otsustasin startida.

Eesti meistrivõistlused – sprint ja sprinditeade

Tulemused – sprint

Ütlen ausalt, et kuigi võistlusmaastik asus mu kodust vaid mõne kilomeetri kaugusel ning nende suusaradade ümbruses, kus ma olen korduvalt ja korduvalt suusatamas käinud, siis oli rajameister valmistanud ette sellise maastiku ja sellised rajad, kus Värska inimestel mingit kodumaastiku eelist küll ei olnud. Ootasin tehniliselt keerukat maastikku, kuid sprint ületas sellegipoolest igasuguseid ootuseid. Rada oli tõsiselt põnev ning nõudis kiiret ja täpset kaardilugemist. Olen enda sooritusega üsna rahul, kuna füüsiline pool oli haigust arvestades üllatavalt värske ning tehnilisest küljest suutsin suure osa rajast läbida sujuvalt ja kiirelt ning tegin praktiliselt vaid ühe ca 15-sekundilise vea.

emv-sprint
EMV sprint – N21 klassi rada

Tulemused – sprinditeade

Kuna Doris oli sarnaselt minule pärast Euroopa MV-d haigestunud ja polnud EMV nädalavahetuseks veel täiesti terveks saanud, oli mul võimalus olla sprinditeate ühes tiimis ema Ingritiga. Võistlusrajad olid taas väga põnevad, kuid kahjuks tegin ma väga palju pisivigasid, mis mind rahulolematuks jätsid. Füüsiliselt tundsin ma end aga üsna kenasti, mis oli hea märk sellest, et kergelt läbi põetud haigus polnud organismi suurt märki jätnud ja võib-olla oligi see hea kohustuslik puhkus pärast kurnavat EMi nädalat. Õnneks tegime me emaga mõlemad ikkagi piisavalt head sooritused, et EMV põhiklassi kuldmedal taas Pekole tuua.

Suur tänu koduklubile, kes nii toredad võistlused korraldas!

1-20

Lisa kommentaar