Talvest, kevadest ja muust

Tahaksin juba väga enda suvistest põnevatest tegevustest kirjutada, kuid tunnen, et pean enne suvesündmuste kajastamist mõne  võlgnevuse likvideerima. Talve meenutamine võib praegu natuke kohatu tunduda, seega teen lühidalt. Tahaksin lihtsalt avalikult jagada postkaarti, mille me Dorisega kevadel kõigile enda toetajatele saatsime. Seda selleks, et öelda AITÄH ka kõigile neile, kes meile näiteks läbi arvutiekraani kaasa elavad. Teeme kõik selle nimel, et ka tuleval talvel positiivseid emotsioone pakkuda!
 
 
Aga möödunud talvel ma enam peatuda ei taha. Kirjutan hoopis lühidalt enda kevadest. Kevadest, millele tagasi mõeldes võin kergendunult öelda, et hakkama sain, kuigi märtsis tundus kõik eesootav väga pingeline ja raske. Pärast talvehooaja lõppu pühendasin end täielikult ülikooliõpingute lõpetamisele ja see tähendas, et kaks ja pool kuud oli minu prioriteet number üks õppimine. Jah, oligi väga pingeline ja raske. Igapäevane marsruut kulges kooli, raamatukogu ja kodu vahel ning üsna tavalised olid päevad, mil ma umbes 10 tundi kooliasjadega tegelesin. Treeningud kulgesid ilma konkreetse plaanita, ilma eesmärkideta ja ausalt öeldes üsna raskelt.
 
Ometi mahtus mu kevadesse paar huvitavat üritust, mis vaimu värskendasid. Näiteks:
 
  • Xdream, mille kohta kirjutasin juba aprillis pikema postituse. 
  • Naiskodukaitse koormusmatk, mille kohta tahtsin ma ka väga pikemat postitust teha, kuid ei suutnud kuidagi piisavalt aega ja motivatsiooni koguda, et seda ellu viia. Lühidalt: oli põnev! See oli minu jaoks teine NKK koormusmatk (eelmine 2014) ja sel korral toimus see Ida-Virumaal, Alutagusel. Tegu on sõjalis-sportliku võistlusega, kus 4-liikmelised naiskonnad läbivad orienteerumisraja, kus igas punktis tuleb lahendada mingi ülesanne. Sel korral oli võistlusformaat niisugune, et igale võistkonnale anti ajad, millal nad igas kontrollpunktis olema peavad. Ehk kui jõudsime liiga vara, siis pidime ootama, kui oleks jõudnud liiga hilja, siis oleks miinuspunkte saanud (aga neid me ei saanud). See tähendab, et raja läbimise kiirus oli ette antud ja see ei mänginud rolli lõpptulemuse arvestuses – kõik läbisid raja umbes 22 tunniga. Kuna jõudsime igasse punkti mingi ajavaruga, siis 22 tundi me siiski täis ei kõndinud ja saime vahepeal päris palju puhata. Minu jaoks olid need puhkused vahest lausa vaimselt rasked, kuna selle asemel, et kell kolm öösel keset sood relv seljas pool tundi enda õiget aega oodata, oleks mina hea meelega edasi kõmpinud ja raja võimalikult kiiresti läbinud. Lõpptulemuse puhul mängisid tähtsamat rolli seega kontrollpunktides lahendatavad ülesanded. Neid oli täiesti seinast seina. Esimene ülesanne oli näiteks lasketiirus automaadist ja sportpüssist laskmine, mis meie võistkonnal läks täitsa edukalt. Oli ka muid spetsiifilisi ülesandeid, näiteks pidi ühes hunnikus vedelevad erinevate relvade osad gruppidesse jaotama ja kaliibri täpsusega nimetama, et mis relva osad need on. Paljud ülesanded nõudsid aga lihtsalt laia silmaringi, vedamist või füüsilisi oskusi (näiteks erinevad veetakistuse ületamised ja ahjaa, kanuusõit oli ka, mis meil väga hästi läks – aitäh, Xdream!). Kui me võistluse ajal ei tundunud, et me oleks väga edukad olnud, siis tegelikult selgus, et kuna me lahendasime kõik 22 (?) lisaülesannet stabiilselt normaalselt (ja mõned ka väga hästi!) ning ei ebaõnnestunud mitte ühegi puhul, siis saavutasime me enam kui 20 võistkonna seas TEISE KOHA! Täitsa ausõna ei osanud me sellist tulemust oodata, aga olime kahtlemata rõõmsad! Rõõmsad ja lisaks ka uute kogemuste ja teadmiste võrra rikkamad. SIIT saate lugeda veel võistkonnakaaslaste muljeid.
 
 
 
Toredate ja vaprate võistkonnakaaslaste Kristi J ja Kristi R-ga. Pildi tegi Tuuli
 
 
Lõpujooks finišisse
 
 
Nüüd, mil ma olen ühes postituses sujuvalt kokku võtnud kõik need teemad, millest ma kevadel kirjutada soovisin, tahan ma loota, et suudan taas järjepidevamalt postitama hakata. Sel suvel ootab ees päris mitu huvitavat seiklust nii kodu- kui välismaal ja sooviksin nendest hea meelega ka kirjutada.
 
Hetkel on käsil minu selle hooaja esimene treeninglaager. Mõnus on! Uueks hooajaks valmistumine on alanud.
 
 

Lisa kommentaar